Liftea Třezalka

Úlevu před stresem a napětím v praktické formě tablet přináší doplněk stravy Liftea Třezalka.
 • Chrání před stresem
 • Zahání úzkost a nervozitu

Stres, psychické vyčerpání a nervozita – to jsou stavy, které se staly každodenní součástí našeho moderního hektického života. Není však dobré se s touto psychickou nepohodou smířit. Úlevu před stresem a napětím v praktické formě tablet přináší doplněk stravy Liftea Třezalka.

Chraňte se před stresem a dostaňte se do duševní pohody

Stres nás dnes doprovází už od mladších let. Časem získáváme odpovědnost, přibývají starosti a stres, napětí, úzkost a nervozita se v našem každodenním životě objevují ještě častěji. Setkáváme se s problémy při studiu, v zaměstnání i v rodině, mnohdy na nás působí negativní vjemy z našeho blízkého okolí, nebo třeba jen z médií. Vždy záleží na našem stupni vnímavosti a na naší celkové odolnosti vůči stresu. Víte, že vám rostlina třezalka tečkovaná dokáže tyto stavy pomoci mnohem lépe zvládat? Už ji dokonce nemusíte užívat ani v ne příliš praktické podobě ve formě čaje. Jako přírodní extrakt z kvetoucí natě lze třezalku užívat v podobě tablet Liftea Třezalka. Účinné složky rostliny vás ochrání před stresem, zklidní vaše emoce, zaženou úzkost i nervozitu. Pomohou vám odplavit sklíčenost a špatnou náladu a navrátí pocit duševní pohody a rovnováhy.

Složení a dávkování

Složení doplňku stravy:

 • Třezalka tečkovaná, Hypericum perforatum: 301 mg (extrakt z kvetoucí nati 7:1–43 mg)

Další přidané látky:

 • zahušťovadlo: dihydráthydrogenfosforečnanu vápenatého
 • plnidla: mikrokrystalická celulóza, maltodextrin, hydroxypropylmethylcelulóza
 • stabilizátory: polydextróza, polyvinylpyrolidon, triethylcitrát
 • barvivo: oxid titaničitý
 • protispékavé látky: stearan hořečnatý, mastek
Doporučená denní dávka: 1–2 tablety denně

Komu je přípravek určen

 • Hodí se pro lidi ve stresu, na které je vyvíjen vyšší tlak a kteří se dostali do životních situací, kdy ocení úlevu od psychického vyčerpání.
 • Pomůže každému, kdo hůře zvládá stres a více podléhá úzkosti a nervozitě.
 • Je nápomocen lidem, kteří potřebují zklidnit své emoce a ocení návrat do psychické pohody.
 • Pomůže lidem s mírnými stavy obsese.
 • Je vhodný pro lidi trpícími symptomy způsobenými stresem a dlouhodobým psychickým vyčerpáním, jako jsou chronický únavový syndrom, bolesti hlavy, nespavost, svalové bolesti apod.

Přípravek není určen pro děti. Není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Je nevhodný pro lidi trpící fotoalergií.

Doporučená cena: 109 Kč

Byliny a účinné látky

Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum)

Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum)

Kvetoucí nať, tedy kvetoucí vrcholek třezalky tečkované, je v Evropě po staletí užívanou léčivkou. Hlavní použití této léčivé rostliny je směrováno do dvou oblastí – do trávicího ústrojí a na nervový systém. V poslední době se třezalka stala vyhledávanou bylinou právě kvůli své schopnosti zklidnit nervový systém. Účinnými látkami jsou hypericin a pseudohypericin v kombinaci s přítomným hyperforinem a adhyperforinem. Tyto látky mají uklidňující účinky a extrakty jsou jako fytofarmakum používány především při psychických problémech, při ovlivňování pocitů strachu, bušení srdce, při změnách nálady (spojenými s menopauzou), při obsesivně kompulzivní chorobě a v podobných psychiatrických indikacích. Další uplatnění nalezly extrakty při fibromyalgii, různých svalových bolestech, chronickém únavovém syndromu, syndromech menopauzy, bolesti hlavy (migrénách). Jsou také používány pro snížení druhotných symptomů spojených s psychickými problémy – při vyčerpání organismu, při ztrátě chuti k jídlu, nespavosti, poklesu tělesné hmotnosti a dráždivém tračníku.

Časté dotazy

∴ Nestačí pít jenom třezalkový čaj, aby se dostavily stejné pozitivní účinky třezalky?

Účinnost třezalky tečkované se dostavuje při dlouhodobějším užívání. Málokdo vydrží užívat bylinkový čaj s třezalkou dlouhodobě. Navíc extrakt z třezalky, který obsahuje doplněk stravy Liftea Třezalka, nabízí účinné látky z této léčivé byliny v koncentrované podobě, a tedy ve srovnání s bylinkovým čajem v zesílené podobě.

∴ Co je pravdy na tom, že se třezalka nesmí užívat v létě?

Tato tak trochu pověra plyne z faktu, že u některých jedinců s příznaky fotoalergie se mohou při užívání třezalky na slunci objevit její příznaky. Výskyt však není častý a fotoalergie se objevuje jen u velice malého množství lidí. Přesto je možné doporučit, abyste se při užívání přípravku s třezalkou tečkovanou nevystavovali nadměrně slunečnímu záření. Rozhodně to ale neznamená, že se třezalka nesmí užívat v létě. 

∴ Jak dlouho musím přípravek s třezalkou užívat, než se dostaví účinky?

U přírodních prostředků, jakým je výtažek z třezalky tečkované – Liftea Třezalka, se obvykle pozitivní účinky dostavují po 14 dnech užívání. Doplněk stravy se doporučuje užívat po delší dobu, nejen do prvních příznaků zlepšení stavu, ale dlouhodobě i jako prevence.

∴ Jak bych měl přípravek Liftea Třezalka užívat?

Doporučenou dávkou jsou 1 až 2 tablety přípravku denně, užité optimálně s jídlem a zapité sklenicí vody. Množství přípravku volte podle své hmotnosti a podle závažnosti svých obtíží. Přípravek užívejte nejlépe spolu s jídlem. Doplněk stravy Liftea Třezalka pro odvodnění forte je možné užívat dlouhodobě. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Po každých čtyřech týdnech užívání se doporučuje přerušit užívání třezalky a po týdenní přestávce v jejím užívání opět pokračovat.

∴ Na jak dlouho mi vystačí doplněk stravy Liftea Třezalka?

Pokud užíváte denně jednu tabletu, tak na měsíc. V případě intenzivnější kúry, kdy se užívají až 2 tablety denně, vám přípravek vydrží 15 dnů. Balení obsahuje 30 tablet přípravku.