Liftea Šalvěj + yzop

Čistě přírodní doplněk stravy Liftea Šalvěj + yzop působí vnitřně, a nejen v místech lokální aplikace, jak je to běžné u antiperspirantů.
 • Proti nadměrnému pocení
 • Pomáhá i v klimakteriu

Šalvěj lékařská je tradiční bylinou známou jako prostředek vhodný k potlačení nadměrného pocení z různých příčin. Méně známé už je, že v kombinaci s další bylinou, kterou je yzop lékařský, je tento účinek ještě komplexnější. Čistě přírodní doplněk stravy Liftea Šalvěj + yzop působí vnitřně, a nejen v místech lokální aplikace, jak je to běžné u antiperspirantů.

Potlačte projevy nadměrného pocení

Jako prostředek pro potlačení nadměrného pocení dnes běžně používáme deodoranty a antiperspiranty, nebo zvyšujeme intenzitu každodenní hygieny. Jenomže to nemusí stačit. Větší problém míváme v létě. Nepotíme se jen v oblastech, kam se běžně prostředky proti pocení aplikují. Často se nám potí obličej, záda, nohy. U žen trpí i citlivá oblast pod prsy. Právě pro letní měsíce je doplněk stravy Liftea Šalvěj + yzop ideálním prostředkem pro vnitřní potlačení nadměrného, ať už denního nebo nočního pocení.

Přírodní prostředek proti pocení Liftea Šalvěj + yzop je přírodním potravinovým doplňkem, který však umí pomoci i lidem s nadměrnou potivostí, která není způsobena ročním obdobím a vysokými teplotami. Často se jedná o pocení z různých zdravotních příčin, často o pocení nervového původu, plynoucí třeba ze stresu či nadměrného psychického zatížení plynoucího např. z aktuálních životních situací.

Liftea Šalvěj + yzop je prostředek proti pocení, který neblokuje funkci potních žláz v místě aplikace, ale působí komplexně, nenávykově a doporučuje se k dlouhodobému užívání, ať už sezonnímu (léto), nebo pro dlouhodobé zlepšení života bez nepříjemného pocení.

Složení a dávkování

Složení doplňku stravy:

 • Šalvěj lékařská, Salvia officinalis: 214 mg
 • Yzop lékařský, Hyssopus officinalis: 50 mg
Doporučená denní dávka: 1–3 tablety denně

Komu je přípravek určen

 • Přípravek je vhodný pro ženy a muže trpící nadměrnou potivostí.
 • Pomáhá při nadměrném pocení v létě, ale i při nadměrném pocení způsobeném jinými zdravotními obtížemi, např. genetickými, při onemocnění štítné žlázy (její zvýšená funkce), při cukrovce apod.
 • Lze jej úspěšně použít pro potlačení pocení způsobeného stresem či jinými psychickými obtížemi.
 • Je vhodný při pocení v období puberty.
 • Pomáhá v klimakteriu.
 • Hodí se při návalech horka i při menstruaci.
 • Pomáhá rovněž při onemocnění jater a žlučníku.
 • Mohou jej užívat lidé s bezlepkovou dietou i diabetici.

Přípravek není určen pro děti do 3 let. Není vhodný pro těhotné a kojící ženy.

Doporučená cena: 149 Kč

Byliny a účinné látky

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

Šalvěj lékařská má v moderním lidovém léčitelství několik oblastí využití. V přípravku Liftea Šalvěj + yzop se využívá zejména jako antihydrotikum, tedy bylina omezující pocení. Šalvěj lékařská obsahuje až tři procenta silic. Hlavní je thujon, dále pak kafr, cineol, borneol a další terpenické sloučeniny. Důležitou složkou šalvěje jsou pak i flavonoidy, třísloviny, kyselina rozmarýnová, látky podobné ženskému hormonu estrogenu a diterpenické hořčiny, z nichž například pikrosavin vykazuje antibakteriální účinky.

Kromě prokazatelných účinků proti pocení tak šalvěj lékařská funguje díky svým protizánětlivým účinkům i jako podpůrný prostředek při infekcích, při léčbě střevních problémů, angín či zánětech močových cest. Dříve byla hojně využívaná při gynekologických obtížích. Bývá součástí detoxikačních kúr pročišťujících organismus, zejména pokud jde o kúry související s řešením problémů po konzumaci nezdravých a trávicí systém zatěžujících jídel. Napomáhá při redukčních dietách i únavovému syndromu.

Yzop lékařský (Hyssopus officinalis)

Yzop lékařský (Hyssopus officinalis)

Yzop je léčivkou, která se dnes díky svému atraktivnímu vzhledu často pěstuje spíše jako okrasná trvalka. Jako léčivka se yzop lékařský velice často kombinuje právě se šalvějí lékařskou pro posílení jejího účinku v několika oblastech působení. Jednou z nich je potlačení nadměrného pocení, ale i v různých kloktadlech na záněty hrdla a ústní dutiny. Yzop obsahuje podobně jako šalvěj lékařská silice, především pinény, dále pak třísloviny, hořčiny a flavonoidy. Pro přírodní léčitelství je zajímavý i pro potlačení plynatosti, ulevuje při zánětech v krku, při bolestivé menstruaci, odpuzuje střevní parazity a bývá doporučován i díky svým posilujícím účinkům na celý organismus. Často se doporučuje jako elixír vitality pro starší lidi.

Časté dotazy

∴ Nestačí proti pocení používat antiperspirant?

Antiperspiranty působí pouze lokálně v místě aplikace. Ať už trpíte zvýšeným pocením z důvodu ročního období, stresu, nějaké nemoci či obecně dané vyšší potivosti, antiperspirant nikdy neaplikujeme na všechny problematické partie. Záda, obličej, nohy a mnoho dalších partií tak zůstávají před pocením nechráněny. Antiperspirant blokuje funkci potních žláz pouze na místě aplikace, a navíc jsou hydrochloridové sloučeniny hliníku, které se v antiperspirantech používají, problematické i ze zdravotního hlediska. Pocení je lepší omezit komplexněji pomocí vnitřně působících látek, jaké poskytuje přípravek Liftea Šalvěj + yzop. I když nejspíš budete používat antiperspirant v podpaží i nadále, výrazně snížíte nutnost jeho opakované aplikace během dne, včetně pocení na dalších částech těla.

∴ Není lepší místo tabletové formy šalvěje a yzopu pít pravidelně čaj z těchto bylin?

Čaj ze šalvěje a yzopu užívat můžete. Doporučuje se pít dva šálky po doušcích po celý den. Čaj je užitečný i jako dezinfekce ústní dutiny. Mnoho lidí si však stěžuje, že již po několika dnech cítí, že jim čaj způsobuje mírné zatěžování žaludku. Ne každému je též čaj ze šalvěje a yzopu díky obsaženým hořčinám a silicím příjemný. Oslazování čaje, vzhledem k tomu, že se pije po doušcích, se nedoporučuje – nesvědčí zejména zubům. Na těch se také v případě dlouhodobého užívání čaje se šalvějí a yzopem může objevit nežádoucí zbarvení. Pro většinu lidí, kteří potřebují tuto kombinaci bylin proti pocení užívat dlouhodobě, je proto mnohem příjemnější její užívání ve formě tobolek. Ty navíc umožňují poskytnout zesílený účinek díky vysoké koncentraci účinných látek v každé tobolce.

∴ Jak dlouho musím přípravek Liftea Šalvěj + yzop užívat, než se dostaví účinek a mé pocení se omezí?

Doplněk stravy Liftea Šalvěj + yzop je nenávykový prostředek, který je možné užívat dlouhodobě. Znatelnější účinky bylin se obvykle dostavují zhruba po 14 dnech pravidelného užívání. Pokud vás tedy trápí nadměrné pocení třeba v létě, začněte Liftea Šalvěj + yzop užívat s menším předstihem.

∴ Funguje tento přípravek proti pocení i v těhotenství a při kojení?

Liftea Šalvěj + yzop není vhodný pro těhotné ženy. Jak šalvěj, tak yzop jsou rostliny, které by mohly způsobit potrat. Při kojení je pak šalvěj považována za rostlinu negativně ovlivňující až zastavující laktaci.

∴ Jak bych měl přípravek Liftea Šalvěj + yzop užívat?

Doporučenou dávkou je 1 až 2 tobolky přípravku denně. Množství přípravku volte podle své hmotnosti a podle závažnosti vašich obtíží. Přípravek užívejte nejlépe spolu s jídlem. Pokud užíváte dvě tobolky, užívejte jednu ráno a jednu večer. Vždy ji zapijte sklenicí vody. Neomezujte kvůli zvýšené potivost příjem tekutin. Doplněk stravy Liftea Šalvěj + yzop je možné užívat dlouhodobě.

∴ Na jak dlouho mi doplněk stravy Šalvěj + yzop vystačí?

Pokud užíváte denně jednu tobolku, tak na měsíc. V případě intenzivnější kúry, kdy se užívají až 2 tobolky denně, vám přípravek vydrží 15 dnů. Balení obsahuje 30 tobolek přípravku.