Liftea Ostropestřec forte

Doplněk stravy Liftea Ostropestřec forte je unikátní kombinací extraktu ostropestřce mariánského, kopřivy dvoudomé a smetánky lékařské.
 • Podporuje činnost a správnou funkci jater a ledvin  
 • Nabízí komplex účinných látek pro detoxikaci organismu

Doplněk stravy Liftea Ostropestřec forte je unikátní kombinací extraktu ostropestřce mariánského, kopřivy dvoudomé a smetánky lékařské. Tyto bylinky podporují činnost a správnou funkci jater a ledvin nezbytnou pro detoxikaci těla. V produktu obsažený cholin a aminokyselina L-methionin pomáhají udržovat normální funkci jater a přispívají k metabolismu tuků. Vitaminy B1 a B6 přispívají k metabolismu cukrů, tuků a bílkovin a současně podporují imunitní systém. Vitamin E pomáhá chránit buňky před oxidací.

Udržte svá játra a ledviny v dobré kondici – a detoxikujte!

Tělo zanesené škodlivými látkami a zplodinami metabolismu nemůže správně fungovat. Jako čističky našeho organismu fungují játra a ledviny. Mají totiž schopnost odstraňovat z těla škodliviny. Ledviny ty, jenž jsou rozpustné ve vodě, játra zase ty, které se rozpouštějí v tucích. Doplněk stravy Liftea Ostropestřec forte podporuje přirozenou čisticí schopnost našich jater a ledvin, a tím napomáhá odstraňování škodlivin z našeho těla. Je tak ideální pro detoxikaci.

Jak se na tomto detoxikačním procesu podílejí jednotlivé léčivé byliny, které doplněk stravy Liftea Ostropestřec forte obsahuje? Ostropestřec mariánský vychytává škodliviny rozpustné v tucích. Výtažek z kopřivy dvoudomé umí podpořit tvorbu moči, a tím urychlit vyplavení škodlivin ven z našeho těla. Močopudné účinky má i smetánka lékařská. Tyto byliny doplněné o další účinné látky dávají přípravku schopnost pročišťovat náš organismus. Doplněk stravy je vhodným doplňkem očišťovacích kúr. Oceníte ho, pokud potřebujete z vašeho těla odbourávat toxické látky a i v případě, že trpíte jaterními nebo žlučníkovými problémy.

Liftea Ostropestřec forte staví na vysoké dávce ostropestřce mariánského, který je považován za ochránce našich jater. Obsahuje silymarin – silný antioxidant, který předčí i takové „konkurenty“, jako jsou vitaminy C nebo E.

Složení a dávkování

Složení doplňku stravy:

 • Ostropestřec mariánský, Silybum marianum (extrakt z květu: 2 400 mg, 40:1 – 60 mg)
 • Kopřiva dvoudomá, Urtica dioica (extrakt z nati: 500 mg, 10:1 – 50 mg)
 • Smetánka lékařská, také pampeliška lékařská, Taraxacum officinale (extrakt z kořene: 125 mg, 10:1 – 12,5 mg)
 • cholin: 100 mg
 • L-methionin: 25 mg
 • vitamin E (tokeferol): 5 mg (42 % DDD)
 • vitamin B1 (thiamin): 1 mg (91 % DDD)
 • vitamin B6 (pyridoxin): 1 mg (71 % DDD)

Poznámka: DDD – doporučená denní dávka

Další přidané látky:

 • plnidlo: mikrokrystalická celulóza
 • obal tobolky: želatina
 • protispékavá látka: steran hořečnatý
Doporučená denní dávka: 1–2 tobolky denně

Komu je přípravek určen

 • Přípravek je určen k detoxikaci organismu.
 • Hodí se jako součást a doplněk očišťovacích kúr.
 • Je určen pro osoby s potřebou odbourávání toxických látek.
 • Je vhodný pro lidi trpící jaterními a ledvinovými problémy.
 • Přípravek mohou užívat diabetici i lidi s bezlepkovou dietou.

Přípravek není určen dětem. Není vhodný pro těhotné a kojící ženy.

Doporučená cena: 149 Kč

Byliny a účinné látky

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum)

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum)

Udržovat jaterní tkáň v potřebné aktivitě a odstraňovat nebezpečné škodliviny pomáhá játrům silybinin, jedna ze složek silymarinu. Ten je obsažen v nažkách ostropestřce mariánského (Silybum marianum). Jde o velký bodlák původem ze Středomoří, který se u nás pěstuje pro potřeby farmaceutického průmyslu a v poslední době se díky svým účinkům vrací i do českých zahrad jako léčivá bylina.

Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica)

Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica)

K odplavování nežádoucích škodlivin z těla přispívá svými čisticími močopudnými účinky kopřiva dvoudomá (Urtica dioica), resp. její nať. Ta obsahuje histamin, acetylcholin, organické kyseliny, chlorofyl a četné flavonoidy a stopová množství vitaminů A, B2, kyseliny listové a askorbové – vitamin C.

Smetánka lékařská (Taraxacum officinale)

Pampeliška lékařská (Taraxacum officinale)

Pampeliška lékařská, nazývaná též smetánka lékařská (Taraxacum officinale) má mírně močopudné účinky. Ve své listové a kořenové droze obsahuje hořčiny (endesmanolidy a germakranolidy), které ulehčují trávení potravy. Podporuje činnost jater a žlučníku. I v lidovém léčitelství se nať a kořen pampelišky odedávna používá jako droga zlepšující trávení.

Cholin, L-methionin, vitaminy skupiny B a vitamin E

Cholin a esenciální aminokyselina L-methionin obsaženy v doplňku stravy pomáhají udržovat normální funkci jater a přispívají k metabolismu tuků. Přípravek obsahuje i vitaminy skupiny B1 (thiamin), B6 (pyridoxin) a vitamin E (tokeferol). Tyto látky si tělo nedokáže samo vyrobit, a přijímá je proto buď jako součást potravy, nebo je tělu lze dodat formou tohoto doplňku stravy.

Časté dotazy

∴ Jak bych měl přípravek Liftea Ostropestřec forte užívat?

Doporučenou dávkou je 1 až 2 tobolky přípravku denně. Množství přípravku volte podle své hmotnosti a podle závažnosti vašich obtíží. Přípravek užívejte nejlépe spolu s jídlem. Doplněk stravy Liftea Ostropestřec forte se doporučuje užívat dlouhodobě. Důležité je přípravek vždy zapít dostatečným množstvím tekutiny a dostatečný pitný režim dodržovat i v průběhu dne.

∴ Je doplněk stravy Liftea Ostropestřec forte vhodný jako lék nebo jako prevence?

Liftea Ostropestřec forte není ve smyslu zákona lékem, ale jeho užívání jako doplňku stravy je vhodné i ve chvíli, kdy už s játry, ledvinami nebo žlučníkem máme problémy. Ještě vhodnější je užívat přípravek na podporu jater a ledvin dříve, než se tyto problémy dostaví. Přípravek je vhodný užívat i jako součást detoxikačních programů.

∴ Není lepší užívat ostropestřec jako bylinkový čaj ze zahrádky?

Doplněk stravy Liftea Ostropestřec forte nabízí přímo výtažky účinné látky obsaženy v nažkách rostliny. Pouhým pitím bylinkového čaje z rostliny nelze tělu dodat takto optimální množství. Navíc přípravek Liftea Ostropestřec forte je kombinací dalších bylin, které nabízejí optimální „koktejl“ pro zlepšení stavu a prevenci našich jater a ledvin.

∴ Mohu přípravek Liftea Ostropestřec forte užívat spolu s dalšími léky?

Přípravek může ovlivňovat účinnost některých léků. V případě, že pravidelně užíváte léky předepsané lékařem, je vhodné se domluvit o možnosti užívat tyto léky současně s doplňkem stravy Liftea Ostropestřec forte – a to přímo se svým lékařem nebo s lékárníkem.

∴ Na jak dlouho mi vystačí doplněk stravy Liftea Ostropestřec forte>?

Pokud užíváte denně jednu tobolku, tak na měsíc. V případě intenzivnější kúry, kdy se užívají až 2 tobolky denně, vám přípravek vydrží 15 dnů. Balení obsahuje 30 tobolek přípravku.