Liftea Metabolik

Přípravek Metabolik je komplexní přípravek složený z účinných bylin a ovocných šťáv, který přispívá k celkovému pročištění organismu.
 • Komplex bylinných extraktů a ovocných šťáv pro pročištění organismu
 • Detoxikační kúra pro zdraví i redukční diety

Naše tělo potřebuje čas od času detox. Přípravek Liftea Metabolik je komplexní přípravek složený z účinných bylin a ovocných šťáv, který přispívá k celkovému pročištění organismu. Hodí se pro jarní a podzimní detoxikační kúry, napomáhá při snižování váhy, při dietách i tvarování různých tělových partií, reguluje celulitidu a je skvělým pomocníkem i při odvykání kouření.

Detoxikace pro zdraví a krásu

Detoxikační kúry bývají doporučovány jako prevence, řešení různých zdravotních problémů, ale i pro napravování všemožných vad na kráse. Řada léčebných kúr, zejména těch, jenž jsou postaveny na bylinné léčbě, doporučuje zahájit ozdravovací proces právě detoxikací. Ta však často připomíná alchymii. Obvykle se skládá z různých doporučených čajových směsí, které se navzájem kombinují. Ne každý je však na byliny tímto způsobem naladěn, nehledě k tomu, že čím složitější tyto doporučené kúry jsou, tím rychleji naše úsilí vzdáme.

Přírodní doplněk stravy Liftea Metabolik nabízí účinnou detoxikaci pro každého z nás, kdo sice po detoxikaci touží a potřebuji ji, avšak nemá čas ani možnost věnovat se složitým detoxikačním procedurám. Metabolik je vyváženým komplexem extraktů z bylin a ovocných šťáv. Užívá se velice snadným způsobem. Stačí si každý den rozmíchat 1 polévkovou lžíci přípravku v 1,5 litrech vody a pak během dne po doušcích upíjet. Zajistíte si tak nejen správnou a účinnou formu detoxikace, ale i dodržíte pitný režim, který je u detoxikační kúry ještě důležitější než jindy. Optimální je k této kúře přidat i malinko odlehčený jídelníček. Přidat do denního jídelníčku syrové ovoce a zeleninu, nezpracované potraviny bez konzervantů a ubrat smažená jídla. Kúra se užívá optimálně dva týdny. Pak se po týdenní přestávce opět zopakuje.

Jaké „zázraky“ přírody nám Liftea Metabolik nabízí? Správnou funkci ledvin a močových cest podpoří extrakt z listů břízy bílé a nati celíku zlatobýlu. Extrakt z tamarindu je zdrojem jemné vlákniny a látek, především přírodních kyselin a cukrů, které podporují zažívání. Smetánka lékařská obsahuje hořčiny posilující trávení a obsahuje i pro trávení důležitou rozpustnou vlákninu inulin. Vyprazdňování a správné činnosti zažívacího traktu pomáhá švestková šťáva. Cenné antioxidační vlastnosti dávají přípravku Liftea Metabolik, šťáva z plodů aronie a extrakt ze zeleného čaje. Játra chrání extrakt ze semen ostropestřce mariánského a řapíků artyčoku.

Liftea Metabolik nabízí snadnou detoxikaci pro podporu zdraví i pro krásu. Hodí se jako pomocník pro dlouhodobou regulaci váhy a tvarování těla, ale i pro nárazové redukční diety. Je účinná pro vnitřní očistu těla, pro jarní a podzimní detoxikační kúry i jako pomocník při odvykání kouření. Umí pomoci při regulování celulitidy. Pomáhá rovněž v případě různých dietních chyb, kdy například redukuje negativní účinky prostředků stimulujících růst svalové tkáně, které často užívají posilující či jinak sportující muži. Přípravek je vhodný i pro podporu zdravé výživy těhotných a kojících žen.

Složení a dávkování

Složení doplňku stravy:

 • švestková šťáva: 2 180 mg
 • šťáva z plodů aronie černé: 1 090 mg
 • výtažek tamarindu (Tamarindus indica): 327 mg
 • extrakt z ostropestřce mariánského: 136 mg
 • extrakt ze zeleného čaje: 109 mg
 • extrakt z artyčoku: 44 mg
 • extrakt z břízy bílé: 22 mg
 • extrakt z celíku zlatobýlu: 22 mg
 • extrakt ze smetanky lékařské: 11 mg

Poznámka: uvedené množství je obsaženo v doporučené denní dávce 15 ml.

Další přidané látky:

 • konzervační látka sorban draselný
 • voda
Doporučená denní dávka: 15 ml denně, což je cca 1 polévková lžíce

Komu je přípravek určen

 • Liftea Metabolik se hodí pro lidi, kteří preventivně nebo z důvodu zdravotních problémů potřebují pročistit organismus detoxikační kúrou.
 • Hodí se pro ženy a muže při redukčních dietách, při dlouhodobých programech regulace váhy a při snaze o lepší tvarování těla.
 • Ocení jej ženy bojující s celulitidou.
 • Napomáhá detoxikaci těla kuřáků při odvykání kouření.
 • Pozitivní účinky přinese lidem, kteří na sobě pocítili negativní účinky prostředků stimulujících růst svalové tkáně.
 • Je vhodný i pro těhotné a kojící ženy.
Doporučená cena: 268 Kč

Byliny a účinné látky

Švestky (Prunus) a švestková šťáva

Švestky (Prunus) a švestková šťáva

Švestka je oblíbené sezonní ovoce, které však kromě širokého uplatnění v kuchyni nabízí i zdravotní účinky. V doplňku stravy Liftea Metabolik se využívají především pročišťující účinky švestkové šťávy. Ta obsahuje vlákninu, která má schopnost pročišťovat střeva a trávicí systém a brzdí vstřebávání cholesterolu. Švestková šťáva funguje proti zácpě.

Aronie černá (Aronia melanocarpa)

Aronie černá (Aronia melanocarpa)

Plody aronie černé jsou považovány za superpotravinu. Setkáte se i s názvy temnoplodec, černá jeřabina nebo ženšen Střední Evropy. V detoxikačním programu Liftea Metabolik se využívají především pozitivní vlastnosti aronie související s její schopností zlepšovat metabolismus. Kromě toho má aronie pozitivní vliv na činnost štítné žlázy, snižuje krevní tlak, zlepšuje pružnost a pevnost cév, posiluje činnost jater a ledvin a je i silným antioxidantem. Což je další vlastnost, pro kterou nechybí v přípravku Liftea Metabolik.

Tamarind indický (Tamarindus indica)

Tamarind indický (Tamarindus indica)

O tamarindu se s nadsázkou říká, že umí z těla vychytat jedy. To možná i proto, že se osvědčil jako pomocník při otravě jídlem nebo při nadměrné konzumaci alkoholu. V Metaboliku se využívají především ty vlastnosti tamarindu, které povzbuzují trávení a vylučování žluče. Tamarind má rovněž mírně projímavé účinky. Z dalších vlastností byliny je dobré zmínit i jeho antiseptické schopnosti. Ty se využívají při různých zánětech: krku, očních spojivek, ale i jako pomoc při hemoroidech.

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum)

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum)

Ostropestřec mariánský je doslova hitem posledních několika let. Tento bodlák je totiž „silným partnerem“ pro játra. Podporuje jejich správnou činnost a regeneraci. Doporučuje se jako prevence před ztučněním jater, na zlepšení funkce žlučníku i jako prevence před žlučníkovými kameny.

Zelený čaj (Camellia sinensis)

Zelený čaj (Camellia sinensis)

Zelený čaj se díky vysokému obsahu antioxidantů považuje za jakýsi elixír mládí. Účinnými látkami jsou vedle antioxidantů i flavonoidy a polyfenoly. Zelený čaj má schopnost ničit bakterie v ústní dutině, snižovat cholesterol v krvi i redukovat tuk v těle. Díky polyfenolům, především teobrominu a dalším obsaženým minerálním látkám, aktivuje zelený čaj látkovou výměnu a také spalování tuků.

Artyčok kardový (Cynara cardunculus)

Artyčok kardový (Cynara cardunculus)

Artyčok je po ostropestřci dalším bodlákem mezi bylinami použitými v doplňku stravy Liftea Metabolik. Tentokrát však jde o bodlák, který se používá jako exotická a lahůdková zelenina. Už ve starém Římě se artyčok používal na hostinách na podporu trávení. Moderní věda zjistila, že artyčok podporuje produkci žluče v játrech a její následné vylučování do dvanácterníku. A právě této vlastnosti lze využít při podpoře trávení, a tedy i při detoxikaci. Artyčok pomáhá i při zánětech žlučníku, při problémech se žlučovými cestami, při chorobách ledvin a funguje jako diuretikum.

Bříza (Betula alba)

Bříza bělokorá (Betula pendula)

Bříza bělokorá, nazývaný i bříza bílá, má pověst silně detoxikační byliny. Je to právě tato bylina, kterou bylinkáři doporučují jako detoxikaci před dalšími bylinnými léčebnými kúrami. Funguje jako podpora ledvin a vylučovacího ústrojí a podporuje pocení. Funguje při revmatismu, dně, snižuje krevní cholesterol a podporuje správnou činnost slinivky břišní. Osvědčila se i při zevním užití jako vlasové tonikum pro podporu růstu vlasů, proti lupům i mastné pokožce.

Celík zlatobýl (Solidago virgaurea)

Celík zlatobýl (Solidago virgaurea)

I celík zlatobýl je skvělým pomocníkem pro vylučovací ústrojí. Je to metabolikum, které působí proti zadržování vody v těle. Má močopudné a současně dezinfekční vlastnosti. Příznivě působí při problémech s ledvinovými kameny a pískem i s prostatou. Z dalších vlastností je užitečný při snižování lámavosti cévních kapilár a pomáhá na špatně se hojící rány a ekzémy.

Smetánka lékařská (Taraxacum officinale)

Smetánka lékařská (Taraxacum officinale)

Smetánka neboli pampeliška lékařská není jen hezkou jarní kytkou, či zahrádkáři tak nenáviděným plevelem. Je to skvělá léčivka s velmi dobrým vlivem na játra, pročišťující krev, napomáhající trávení, podporující vylučování moči i potu, i pomocnice při problémech s metabolismem. Doporučuje se při jarní i jiné únavě, při zadržování vody v těle i dalších neduzích.

Časté dotazy

∴ Je vhodný Liftea Metabolik jako odtučňovací kúra?

Doplněk Liftea Metabolik není rozhodně odtučňovací kúrou v pravém slova smyslu. Dokáže ale při ní výrazně pomoci. Nastartuje metabolismus, čímž napomůže spustit i procesy spojené se snižováním váhy. Rozhodně je dobré i mimo jarní či podzimní sezonu detoxikačních kúr zahájit každý proces hubnutí detoxem. Doplněk stravy Liftea Metabolik je jednoduchý na užívání. Začněte s jeho užíváním 14 dnů před dietou. Pak nastartujte dietní proces a k němu po týdnu přidejte ještě jednou 14denní detox pomocí Liftea Metabolik.

∴ Jak se má Liftea Metabolik správně užívat?

Liftea Metabolik se užívá jako 14denní kúra, která se doporučuje po týdenní pauze ještě jednou zopakovat. Balení vám vystačí na cca 14 až 16 dnů užívání. Denně si ráno rozmíchejte 1 polévkovou lžíci doplňku stravy v 1,5 litrech vody. Nejjednodušší je Metabolik přimíchat do PET lahve s vodou, kterou pak během dne pijete. Použít lze i minerální vodu. Vodu pak po doušcích popíjejte během celého dne. Minimální doba kúry je zmíněných 14 dnů. Pokud chcete využít plný potenciál detoxikační kúry, zopakujte ji ještě jednou po týdenní pauze.

∴ Existuje období, kdy je detoxikační kúru Liftea Metabolik nejlépe absolvovat?

Detoxikační kúry se obecně doporučují absolvovat na jaře a na podzim. Na jaře jde o jarní očistný detox, na podzim nám má kúra pomoci adaptovat se na horší podmínky a bránit se různým nachlazením a virovým nemocím. Kúru je však možné absolvovat kdykoliv během roku, kdy pocítíte, že to s vaším metabolismem není zcela v pořádku. Vhodné je detoxikační kúru zařadit na začátek hubnutí, ale i před tím, než zahájíte případnou bylinnou léčbu či jinou léčbu vašich neduhů. V případě, že užíváte léky na předpis, informujte svého lékaře o tom, že plánujete detoxikační kúru absolvovat.

∴ Na jak dlouho mi doplněk stravy Liftea Metabolik vystačí?

Balení přípravku 250 ml vydrží na cca 14 až 16 dnů užívání. Denně se užívá 15 ml přípravku. Balení tak vystačí na standardní 14denní detoxikační kúru. Pro zvýšení účinku je možné absolvovat po týdenní pauze ještě jedno opakování kúry, na které budete potřebovat ještě jedno balení Liftea Metabolik.

∴ Mohu Liftea Metabolik užívat v těhotenství a následně při kojení?

Ano, detoxikační kúra v podobě doplňku stravy Liftea Metabolik je pro období těhotenství a kojení dokonce přímo doporučována. Pomůže vám zbavit se řady neduhů spojených s kombinací špatně fungujícího metabolismu a současně pro tělo tak náročného období, jakým jsou těhotenství a kojení.