Liftea LaxAktiv sirup

Doplněk stravy Liftea LaxAktiv sirup v podobě sirupu obsahuje přirozeně projímavé ovoce a vlákninu, které umožňují bezproblémové vyprazdňování.
 • Pro pravidelné a bezproblémové vyprazdňování nejen pro děti
 • Účinný pro každého se sklony k zácpě

Doplněk stravy Liftea LaxAktiv sirup v podobě sirupu obsahuje přirozeně projímavé ovoce a vlákninu, které umožňují bezproblémové vyprazdňování. Svým složením je produkt uzpůsoben pro dlouhodobé užívání a je vhodný i pro děti.

Proti zácpě pomůže sirup s přirozeně projímavým ovocem a vlákninou

Problémy s vyprazdňováním nás mohou potrápit jen sporadicky, nebo s nimi bojujeme dlouhodobě. Klasická projímadla však nebývají šetrná k našim střevům. Liftea LaxAktiv sirup je však účinný prostředek pro snadnější vyprazdňování, který je naopak k našemu tenkému i tlustému střevu velice šetrný. Obsahuje přírodní složky, kterými je přirozeně projímavé ovoce, jako fíková a švestková šťáva, i přírodní rozpustnou vlákninu. Tou je inulin z kořene čekanky a psyllium ze semen jitrocele indického.

Složení a dávkování

Složení doplňku stravy:

 • Arabská guma: 12,20 g
 • Fíková šťáva: 22,63 g
 • Švestková šťáva: 18,03 g
 • Inulin z kořene čekanky: 2,44 g
 • Psyllium: 1,22 g
Doporučené dávkování: 1–2 lžíce

Komu je přípravek určen

 • Přípravek je určen pro ženy a muže se sklony k zácpě a s aktuálními problémy s vyprazdňováním.
 • Je natolik šetrný, že se doporučuje pro děti již od 3 let.
 • Hodí se i pro dlouhodobé užívání.
 • Liftea LaxAktiv je vhodný i při cestování, kdy se mohou objevit potíže s vyprazdňováním z důvodu změny klimatu nebo stravy.

Přípravek není vhodný pro malé děti do 3 let. Opatrnost s projímavými přípravky je namístě v těhotenství – a to, i když se jedná o přírodní přípravky.

Doporučená cena: 139 Kč

Byliny a účinné látky

Fíky

Sušené fíky patří k oblíbeným svátečním pochoutkám i k důležitým složkám syrové RAW stravy. Málokdo už ale o fících ví, že jsou i přes svoji přirozenou sladkost velice účinným spalovačem tukových zásob. Kromě toho snižují v těle hladinu cholesterolu, podporují trávení a mají příznivý vliv na tlusté střevo. Díky vysokému podílu vlákniny a organických kyselin mají schopnost pozitivně ovlivňovat činnost našeho trávicího ústrojí. Fíky mají projímavé účinky, čistí střeva a jsou i dobrým pomocníkem při jaterních a žlučníkových problémech.

Švestky

Švestky byly již odpradávna známé jako přírodní projímadlo. Jsou pomocníkem při krátkodobé i dlouhodobé zácpě, a to i díky obsahu sorbitolu, polyfenolům a samozřejmě vlákniny. Švestky se považují za jakousi první pomoc při krátkodobé nebo středně obtížné zácpě.

Inulin je rozpustná vláknina, jejíž zdrojem je čekanka obecná.

Čekanka

Kořen čekanky je zdrojem rozpustné vlákniny nazývané inulin. Jde o vlákninu, která není lidskými enzymy stravitelná a z velké části naším organismem beze změn projde. Ale jen po střeva. Zde střevní bakterie započnou inulin metabolizovat a dochází k procesům, které pozitivně působí na stěny tlustého střeva. Současně se u tohoto procesu stimuluje růst probiotických kultur, kterými jsou laktobacily nebo bifidobakterie. Inulin podporuje rovněž střevní peristaltiku. Drážní totiž střevní stěnu, a tím vlastně zabraňuje zácpě.

Jitrocel indický - Psyllium

Psyllium

Snad nejznámějším typem vlákniny doporučované ve zdravé výživě je psyllium. Jde o rozpustnou vlákninu, jejíž zdrojem jsou semena jitrocele indického. Pomáhá průchodu stravy střevy, čistí střeva, odstraňuje usazeniny a má schopnost do sebe vstřebávat různé toxické látky. Proto je tato vláknina užitečná i při celkové detoxikaci organismu. Při konzumaci psylia dosáhneme mnohem rychlejšího pocitu nasycení. Je proto i pomocníkem ve chvíli, kdy si hlídáme naši hmotnost.

Arabská guma

Patří mezi zdravá e-čka. Má přírodní původ. Vyskytuje se v pryskyřicích různých druhů akácií. Je skvělým zahušťovadlem, stabilizátorem a emulgátorem stavějícím na čistě přírodní bázi.

Časté dotazy

∴ Je Liftea LaxAktiv sirup vhodný jen pro děti?

Doplněk stravy Liftea LaxAktiv sirup je označen slovíčkem Kids, což naznačuje, že je díky svému složení vhodný již pro děti od tří let. Rozhodně to ale neznamená, že se nehodí i pro dospělé. Právě naopak. Jeho přírodní složení jej předurčuje dokonce k dlouhodobému užívání bez negativních důsledků pro naše zdraví a dobrou kondici našeho tenkého i tlustého střeva.

∴ Neobsahuje Liftea LaxAktiv sirup zbytečná e-čka?

Liftea LaxAktiv sirup je postaven na čistě přírodních ingrediencích bez chemických konzervantů, barviv či aromat. Svoji účinnost staví na přirozeně projímavých vlastnostech fíkové a švestkové šťávy, spolu v kombinaci s přírodní rozpustnou vlákninou. To je často doporučovaný inulin z kořene čekanky a psyllium ze semen jitrocele indického.

∴ Trpím chronickou zácpou. Mohu Liftea LaxAktiv sirup i dlouhodobě?

Díky svému přírodnímu a pro naše střeva velice šetrnému složení se Liftea LaxAktiv sirup pro lepší vyprazdňování hodí i pro dlouhodobé užívání. Berte však v potaz, že pokud vás trápí zácpa chronicky, může se jednat o závažnější zdravotní problém, se kterým je vhodné navštívit lékaře. Pokud se zlepšení vašeho stavu nedostaví ani po deseti dnech požívání přípravku, zvažte návštěvu svého lékaře.

∴ Lze Liftea LaxAktiv sirup užívat i při zácpě v těhotenství?

Zácpa v těhotenství je velice častým problémem těhotných žen. V těhotenství se s ní potýká zhruba každá druhá žena. Za zácpu mohou s největší pravděpodobností hormony. Jejich úkolem je uvolňovat děložní svalstvo, ale spolu s tím uvolňují i svalstvo střev, čímž zpomalují jejich pohyb. Ze stravy se tak vstřebává více vody, a stolice je proto tužší než obvykle. Vyprazdňování se zpomaluje i proto, že rostoucí děloha tlačí na střeva a na konečník, čímž opět dochází ke zpomalování při vyprazdňování. Obecně se užívání projímadel v těhotenství nedoporučuje. Avšak Liftea LaxAktiv sirup nabízí 100% přírodní řešení v podobě přirozeně projímavého ovoce a přírodní vlákniny. Žádná z těchto složek není v těhotenství problematickou. Přesto však, pokud vás trápí zácpa v těhotenství dlouhodobě, poraďte se o řešení raději se svým gynekologem.