Liftea Kurkumin

Liftea Kurkumin přináší v praktické formě tobolek kombinaci extraktu z kořene kurkumy a inulinu, které podporují správnou činnost trávicí soustavy – především žlučníku a jater, ale i slinivky.
 • Pro zdravý žlučník a játra
 • Obsahuje extrakt z kurkumy – až 95 % kurkuminoidů

Liftea Kurkumin přináší v praktické formě tobolek kombinaci extraktu z kořene kurkumy a inulinu, které podporují správnou činnost trávicí soustavy – především žlučníku a jater, ale i slinivky. Kurkumin má též velmi dobré antioxidační účinky. Příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu a mozkovou činnost.

Na problémy jater, žlučníku a slinivky

Těžká jídla, alkohol nebo sladkosti jsou v dnešní době běžnou součástí našeho jídelníčku. Kromě toho, že obsahují vysoké množství cukrů a tuků, zanášejí náš organismus a způsobují nám zažívací potíže. Praktickým pomocníkem je extrakt z kořene kurkumy dlouhé, který obsahuje doplněk stravy Liftea Kurkumin. Nejde jen o rozemletý prášek z kořene, jak to bývá velice časté u jiných produktů. Jde o silný výtažek, který obsahuje až 95 % účinných látek – kurkuminoidů. Ty prospívají játrům, které kurkuminoidy chrání a regenerují. Podporují také enzymatickou činnost slinivky. Kurkuma má i další kladné vlastnosti, které ji řadí mezi tzv. superpotravinu moderní doby. Optimalizuje hladinu cholesterolu, krevního cukru a správnou činnost krevního oběhu Příznivě působí na mozkovou činnost a má výrazné antioxidační účinky. Díky nim poskytuje ochranu proti poškození buněk volnými radikály, vytváří ochranný štít proti řadě onemocnění.

Součástí produktu je výtažek z kořene čekanky – inulin. Jde o rozpustnou vlákninu, která pozitivně ovlivňuje naše trávení a pomáhá zlepšovat vstřebávání účinných látek, kurkuminoidů, do těla.

Složení a dávkování

Složení doplňku stravy:

 • Kurkuma, Curcuma longa s obsahem 95 % kurkuminoidů
 • Inulin: 300 mg

Další přidané látky:

 • želatina (obal tobolky)
 • steran hořečnatý (protispékavá látka)
Doporučená denní dávka: 1–2 tobolky denně

Komu je přípravek určen

 • Přípravek je určen pro lidi se zažívacími potížemi.
 • Prospívá játrům, které chrání a regeneruje.
 • Je vhodný pro lidi řešící problémy se žlučníkem.
 • Hodí se pro lidi, kteří potřebují podpořit enzymatickou činnost slinivky břišní.
 • Ocení jej každý, kdo chce do své výživy zařadit silný antioxidant.
 • Pomůže při optimalizaci správné hladiny cholesterolu a krevního cukru.
 • Je určen lidem, jenž potřebují zlepšit činnost svého krevního oběhu, nebo podpořit mozkovou činnost.

Přípravek není určen pro děti. Není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Není určen pro lidi se žlučníkovými kameny, ani s již diagnostikovaným onemocněním jater a slinivky.

Doporučená cena: 189 Kč

Byliny a účinné látky

Kurkuma dlouhá (Curcuma longa)

Kurkuma dlouhá (Curcuma longa)

Kurkuma dlouhá je rostlina patřící mezi Zázvorovité. Lidově se jí velice často říká indický šafrán nebo indický zázvor. Důležitými obsahovými látkami jsou barvivo a silice. Doposud se výtažek z kořene rostliny, kurkumin, používal především jako přírodní barvivo. Setkáme se s ním pod označením E 100 a je považován za zdravé é-čko. Je například součástí kari nebo koření tandori. V poslední době se však kurkuma řadí mezi superpotraviny a uplatnění nachází díky svým antioxidačním vlastnostem i schopnostem prospívat naší trávicí soustavě. A to nejen ve chvíli, kdy už se problémy objeví, ale i jako prevence.

Kurkumin je žlutooranžové barvivo z kořene kurkumy dlouhé

Kurkumin

Kurkumin je žlutooranžové barvivo z kořene kurkumy dlouhé. Právě v něm se nachází účinné kurkuminoidy. Je jich však málo. V kořeni kurkumy se nachází jenom 3 % kurkuminu, což z něj dělá poměrně vzácnou látku. Kurkumin je snadno rozpustný v tucích a doporučujeme kapsle užívat během jídla nebo po jídle.

Přípravek Kurkumin není lék, ale vyvážený doplněk stravy, který svým složením přispívá ke zdraví jater, žlučníku a slinivky. Chrání a posiluje tyto orgány a jejich správné funkce. Následně pozitivně ovlivňuje imunitu a celkový zdravotní stav člověka.

Inulin je rozpustná vláknina, jejíž zdrojem je čekanka obecná.

Inulin

Inulin je rozpustná vláknina, jejíž zdrojem je čekanka obecná. Jde o vlákninu, která není lidskými enzymy stravitelná a z velké části naším organismem beze změn projde. Ale jen po střeva. Zde střevní bakterie započnou inulin metabolizovat a dochází k procesům, které pozitivně vplývají na stěny tlustého střeva. Současně se u tohoto procesu stimuluje růst probiotických kultur, kterými jsou laktobacily nebo bifidobakterie. Inulin podporuje rovněž střevní peristaltiku. Dráždí totiž střevní stěnu, a tím vlastně zabraňuje zácpě.

Časté dotazy

∴ Proč je lepší užívat výrobek Liftea Kurkumin místo čaje z kořene kurkumy?

Účinnou látkou v kurkumě jsou kurkuminoidy. Jejich obsah v kořeni rostliny je však příliš malý na to, aby stačilo užívat například čaj z kurkumy, nebo třeba rozdrcený prášek z kořene kurkumy. Doplněk stravy Liftea Kurkumin obsahuje silný extrakt z kurkumy s 95 % kurkuminoidů. Současně obsahuje rozpustnou vlákninu z čekanky – inulin. Ten podporuje trávení a zlepšuje vstřebávání účinných látek z kurkumy.

∴ Je pravda, že kurkumin je vlastně kari koření?

Jenom částečně. Kurkumin je přírodní barvivo, které se používá jako součást kořenící směsi známé jako kari. V kari koření však v žádném případě nenajdete dostatečné množství kurkuminoidů. K tomu potřebujete kvalitní extrakt z kurkumy, jaký najdete v tobolkách Liftea Kurkumin.

∴ Jaká je doporučená dávka kurkuminu denně?

Denní doporučenou dávkou je 300 mg kurkuminu. Tolik najdete ve dvou tobolkách doplňku stravy Liftea Kurkumin. Přípravek užívejte dvakrát denně, vždy spolu s jídlem nebo po jídle, které obsahuje tuky. Účinné látky z kurkumy se totiž rozpouští v tucích.

∴ Jak bych měl přípravek Liftea Kurkumin užívat?

Doporučenou dávkou je 1 až 2 tobolky přípravku denně, užité optimálně s jídlem a zapité sklenicí vody. Množství přípravku volte podle své hmotnosti a podle závažnosti vašich obtíží. Přípravek užívejte nejlépe spolu s jídlem nebo po jídle. To by mělo obsahovat tuky. Kurkumin je totiž snadno rozpustný právě v tucích. Doplněk stravy Liftea Kurkumin je možné užívat dlouhodobě.

∴ Mohu přípravek Liftea Kurkumin užívat spolu s dalšími léky?

Přípravek může ovlivňovat účinnost některých léků. V případě, že pravidelně užíváte léky předepsané lékařem, je vhodné se domluvit o možnosti užívat tyto léky současně s doplňkem stravy Liftea Kurkumin – a to přímo se svým lékařem nebo s lékárníkem.

∴ Na jak dlouho mi vystačí doplněk stravy Liftea Kurkumin?

Pokud užíváte denně jednu tobolku, tak na měsíc. V případě intenzivnější kúry, kdy se užívají až 2 tobolky denně, vám přípravek vydrží 15 dnů. Balení obsahuje 30 tobolek přípravku.