Liftea Bylinky na odvodnění forte

Liftea Bylinky na odvodnění forte
 • Komplex bylin pro odvodnění organismu
 • Zbavuje tělo přebytečné vody a eliminuje otoky končetin
 • Detoxikuje a snižuje vyčerpání i únavu
Doplněk stravy Liftea Bylinky na odvodnění forte je kombinací čtyř účinných bylin, které podporují fungování močových cest a ispívají k vylučování přebytečných tekutin z těla. Obsahuje extrakt z jalovce, kopřivy, petržele a břízy. Eliminuje otoky končetin, podporuje látkovou výměnu, a navíc přispívá ke zmírnění únavy a vyčerpání.

Čtyři byliny, které vás zbaví zavodněného organismu

Ne vždy naše tělo umí správně hospodařit s vodou. Často dochází k zavodňování organismu, které se projevuje pocity těžkých nohou i otoky. Nadbytečná voda v organismu bývá rovněž příčinou nadváhy. I u jinak štíhlého člověka dokáže ručičku vah posunout směrem nahoru třeba až o čtyři kilogramy. Dalším z projevů zavodnění bývá celulitida. Liftea Bylinky na odvodnění forte přináší, v praktické formě tobolek, kombinaci čtyř účinných bylin, které mají schopnost zamezit zadržování (retenci) vody v našem organismu. Jde o jalovec obecný, kopřivu dvoudomou, břízu a petržel zahradní. Jako celek tyto byliny podporují fungování močových cest, napomáhají vylučování přebytečných tekutin, pomáhají eliminovat otoky končetin a podporují látkovou výměnu. Svými pozitivními vlastnostmi na organismus přispívají i ke zmírnění únavy a odstraňují pocity vyčerpání.

Složení a dávkování

Složení doplňku stravy:

 • Jalovec obecný, Juniperus communis: 140 mg (extrakt z plodu 10:1–14 mg)
 • Kopřiva dvoudomá, Urtica dioica: 100 mg (extrakt z nati 10:1–10 mg)
 • Petržel, Petroselinum crispum: 100 mg (extrakt z nati 10:1–10 mg)
 • Bříza bílá, Betula alba: 50 mg (extrakt z listu 5:1–10 mg)

Další přidané látky:

 • kyselina listová (ve formě folátu): 0,2 mg (100 % DDD*)
 • biotin: (100 % DDD*)

*DDD – doporučená denní dávka

Doporučená denní dávka: 1–2 tobolky denně

Komu je přípravek určen

 • Přípravek je určen pro lidi, jenž mají problémy se zavodňováním organismu.
 • Každému, kdo hledá řešení po dietních chybách (nadměrný příjem sodíku v potravinách, přílišné solení).
 • Pro ženy, jenž se zavodňují v době před očekávanou menstruací.

Byliny a účinné látky

Jalovec obecný (Juniperus communis)

Jalovec obecný (Juniperus communis)

Bylina má schopnost zvyšovat množství vylučované moči a zbavovat tak tělo přebytečných tekutin. Současně podporuje činnost ledvin, lymfatického systému a trávení. Působí jako antioxidant. Silice obsažené v jalovci zvyšují prokrvení ledvin, tím zvyšují množství primární moči, působí také mírně antisepticky. Z těchto důvodů se zdá být použití byliny výhodné k odstranění uvedených minerálních látek. Plody však nesmí být použity při poškození ledvin (zánět ledvin, nefroskleróza), protože mohou dráždit ledvinná klubka, stejně tak nesmí být použity v těhotenství.

Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica)

Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica)

Kopřiva přispívá k vylučování přebytečných tekutin z organismu. Navíc napomáhá osvěžení těla, podporuje vitalitu a energii a posiluje imunitní systém. Terapeutické účinky má jak nať, tak kořen kopřivy. Obsahové látky natě listů kopřivy působí močopudně, zvyšují vylučování chloridů a močoviny, využívají se při ledvinových chorobách se sníženým vylučováním nežádoucích látek z těla, zánětech močových cest, zvýšené tvorbě močoviny a kyseliny močové. Výtažky z kořenů se velmi úspěšně používají při odstraňování problémů s močením v důsledku nezhoubného zbytnění prostaty.

Bříza (Betula alba)

Bříza (Betula alba)

Rostlina napomáhá k normální funkci močových cest a vylučování. Má schopnost zbavovat tělo přebytečné vody. Přispívá také k udržování přiměřené hladiny cholesterolu v krvi. Bříza má schopnost z těla odplavovat zplodiny, což je užitečné u nemocí srdce, ale i při kloubních bolestech nebo revmatismu. Za odvodňovací efekt břízy mohou především obsažené saponiny a silice.

Betulin, bílý pigment kůry břízy, má protizánětlivé a tlumicí účinky. Jako léčivka se bříza doporučuje při detoxikaci, využívá se rovněž při dietách a hubnutí. Má schopnost stimulovat činnost slinivky a jater a připravit tak tělo pro odbourávání tukových zásob. Nepřímo dokáže bříza pozitivně ovlivnit i výskyt celulitidy.

Petržel zahradní (Petroselinum crispum)

Petržel zahradní (Petroselium crispum)

Klasická, v domácnosti využívaná petržel, dokáže mnohem více než jen dochutit polévku. Podporuje správné fungování močových cest a je zdrojem vitaminu C. Kořen petržele se doporučuje užívat i při infekčních zánětech močového měchýře a při močových kamenech. V trávicím systému podporuje tvorbu trávicích enzymů, čímž uvolňuje křeče hladkého svalstva a pomáhá tak lidem se sklonem ke kolikám nebo k plynatosti. Silice petržele mírně snižují krevní tlak a mají tak tlumivý efekt na centrální nervový systém – dochází ke zklidnění.

Časté dotazy

∴ Jak bych měl přípravek Liftea Bylinky pro odvodnění forte užívat?

Doporučenou dávkou jsou 1 až 2 tobolky přípravku denně. Množství přípravku volte podle své hmotnosti a podle závažnosti vašich obtíží. Přípravek užívejte nejlépe spolu s jídlem. Doplněk stravy Liftea Bylinky pro odvodnění forte je možné užívat dlouhodobě. Vždy po čtyřech týdnech se doporučuje užívání na jeden týden přerušit a pak v něm opět pokračovat. I přes snahu o odvodnění organismu nezanedbávejte pitný režim. Naopak, paradoxně je vhodné jej ještě posílit. Je však vhodné méně solit a zamezit přijímání potravy s vysokým obsahem sodíku. Pozor rovněž na minerální vody s vysokým obsahem tohoto minerálu.

∴ Mohu přípravek Liftea Bylinky na odvodnění forte užívat spolu s dalšími léky?

Přípravek může ovlivňovat účinnost některých léků. V případě, že pravidelně užíváte léky předepsané lékařem, je vhodné se domluvit o možnosti užívat tyto léky současně s doplňkem stravy Liftea Bylinky na odvodnění forte – a to přímo se svým lékařem nebo s lékárníkem.

∴ Na jak dlouho mi vystačí doplněk stravy Liftea Bylinky na odvodnění forte?

Pokud užíváte denně jednu tobolku, tak na měsíc. V případě intenzivnější kúry, kdy se užívají až 2 tobolky denně, vám přípravek vydrží 15 dnů. Balení obsahuje 30 tobolek přípravku.

∴ Co je příčinou zavodňování organismu?

Nejčastější příčinou zadržování vody v organismu bývá nadměrné solení (více než 5 g soli za den), příjem potravin a tekutin s vysokým obsahem sodíku, ale i nadbytek cukru nebo překyselení organismu. Krátkodobé zavodnění se objevuje před menstruací. Naopak, některé závažné nemoci vykazují zavodnění těla jako symptom.

∴ Jsem těhotná a moje tělo se zavodňuje. Proč není přípravek Liftea Bylinky na odvodnění forte vhodný v těhotenství?

Zavodnění bývá jedním z problematických příznaků těhotenství. Přípravek Liftea Bylinky na odvodnění forte se nedoporučuje užívat během těhotenství, protože může vzhledem k přítomným rostlinným silicím dráždit pánevní orgány. V těhotenství je vhodné omezit solení, rafinovaný cukr a dodržovat správný pitný režim.